محصولات پسندیده شده توسط شما

محصولات انتخاب شده برای مقایسه

محصولی اضافه نکردید !

ماژول سیسکوشنبه 02, دی 1396

ماژول سیسکو

در این پست سعی کرده ایم ،  بعضی از معروف ترین ماژول سیسکو را معرفی کنیم :

انواع ماژول های شبکه سیسکو از لحاظ ظاهری : 

ماژول های شبکه سیسکو به انواع زیر تقسیم می شوند که با توجه به عملکرد و ماژولار بودن از یکدیگر متمایز می شوند.Cisco-interface

  • – ماژول های شبکه (Single-wide (NM or NME
  • – ماژول های شبکه (Extended-wide (NME-X
  • – ماژول های شبکه (Double-wide (NMD
  • – ماژول های شبکه (Sample Extended Double-Wide (NME-XD
  • – ماژول شبکه Single-wide به همراه یک ماژول کارت شبکه مورد استفاده برای ISR های سری ۲۹۰۰ و ۳۹۰۰

 

ماژول های پرکاربرد : 

ماژول های ۱۰۰ Gigabit

  1. ماژول ۱۰۰گیگ سیسکو سری  ۱۰۰GB CFP
  • – پشتیبانی از ۱۰۰GBASE Ethernet
  • madual– Hot-swappable input/output device
  • – انعطاف پذیری بسیار بالا در انتخاب
  • – پشتیبانی از مدل “pay-as-you-populate”
  • – پشتیبانی از Supports digital optical monitoring  – DOM

 

  1. ماژول ۱۰۰گیگ سیسکو سری  ۱۰۰GB CPAKmadual1
  • – ماژولCisco CPAK 100GBASE-LR4 که در شکل می بینید،  با رعایت استاندارد ۳ba برای مسافت طولانی ۱۰ کیلومتر بر روی بستر فیبر نوری سینگل مد  smf g.654
  • – ماژولCisco CPAK 100GBASE-SR10 که در شکل می بینید برای مسافت های کوتاه ۱۰۰ تا ۱۵۰ طراحی گردیده شده است بر روی بستر فیبر نوری OM3 و OM4

۳٫ماژول های  ۱۰Gigabit

سیسکو با ارائه طیف وسیع ماژول های ۱۰ گیگ تمامی راه حل ها را برای شبکه های مختلف در نظر گرفته است. SFP های ۱۰ گیگ برای برخی از سوئیچ های سیسکو و کارت ماژول های شاسی های جدید ، X2 برای اغلب کارت ماژول های شاسی های سیسکو و برخی از سوئیچ های سیسکو و XENPAK ها برای شاسی های سیسکو و XFP برای SPA های سیسکو.

ماژول ۱۰ گیگ سیسکوmadual2

سری ۱۰GBASE SFP+

ماژول ۱۰ گیگ سیسکوmadual3

سری ۱۰GBASE X2

   ماژول ۱۰ گیگ سیسکوmadual4

سری XPF

ماژول ۱۰ گیگ سیسکوmadual5

سری XENPAK

ماژول ۱۰ گیگ سیسکوmadual6

سری OneX

ماژول های۱Gigabit

Cisco optical Gigabit Ethernet SFP

Cisco-Module-7

Cisco 1000BASE-T Copper SFP

Cisco-Module-8

Cisco 2-channel 1000BASE-BX optical SFP

Cisco-Module-9

بعضی از معروف ترین ماژول سیسکو  :

NM16AM:ماژول Data براي ۱۶ خط تلفن به همراه ۱۶ مودم Internal با سرعت ۵۶Kb/s مي باشد.

NM32A : ماژول Data براي ۳۲ خط تلفن بدون مودم Internal مي باشد. اگر از اين ماژول استفاده شود بايد ۳۲ مودم External به روتر وصل شود.

NM16A : ماژول Data براي ۱۶ خط تلفن بدون مودم Internal مي باشد. اگر از اين ماژول استفاده شود بايد ۱۶ مودم External به روتر وصل شود.

NM-HDV-2E1 : بوسيله اين ماژول ۲ خط E1 را مي توان به روتر متصل کرد.

NM-HDV-1E1 : بوسيله اين ماژول مي توان ۱ خط E1 به روتر متصل کرد.
, NM-HDV-1E1e همانند NM-HDV-1E1 بوده با اين تفاوت که DSP Proccessor آن قوي تر است.

NM-HDV-1T1 : بوسيله اين ماژول مي توان ۱ خط T1 به روتر متصل کرد.

NM-HDV-2T1 : بوسيله اين ماژول مي توان ۲ خط T1 به روتر متصل کرد.

NM-2V : ماژولي است که روي روتر نصب مي شود و به آن مي توان ۲ کارت FXO يا FXS وصل کرد.

VIC-2FXO : بوسيله اين کارت مي توان دو خط آنالوگ معمولي را به منظور VoIP به روتر وصل کرد.

VIC-2FXS : همانند FXO بوده با اين تفاوت که به ماژول FXO خطوط تلفن شهري (PSTN) وصل مي شود اما به ماژول FXS مستقيما” گوشي تلفن وصل مي شود.

RAM : روترها هم مثل کامپيوترها داراي Ram مخصوصي بصورت ماژول در ظرفيتهاي ۸ , ۱۶ و ۳۲ و … مگابايتي مي باشند.

Flash : FLASH در حقيقت به منزله يک Hard Disk کوچک براي روترها بوده و ظرفيت آن پايين است. Flash و Ram هردو بر روي Board اصلي روتر سوار مي شوند.

NM-1FE2W : ماژولي است که معمولا” روي روترهاي سري ۳۶۰۰ نصب مي شود و يک پورت Fast Ethernet و دو پورت WAN (سريال) به روتر اضافه مي کند. (البته کارت WIC1T يا WIC2T هم لازم است)

NM-2FE2W : ماژولي است که معمولا” روي روترهاي سري ۳۶۰۰ نصب مي شود و دو پورت Fast Ethernet و دو پورت WAN (سريال) به روتر اضافه مي کند. (البته کارت WIC1T يا WIC2T هم لازم است)

WIC1T : با اتصال اين کارت به روتر يک پورت سريال Wan به روتر اضافه مي شود.

WIC2T : با اتصال اين کارت به روتر دو پورت سريال Wan به روتر اضافه مي شود.

 

ماژول های ویپ :

Cisco NM-4B-S/T

Cisco WIC-1T

Cisco WIC-1DSU-T1-V2

Cisco WIC-1B-S/T

Cisco NM-4A/S

Cisco WIC-2T

Cisco PVDM2-8

Cisco NM-4E

Cisco VWIC-1MFT-G703

Cisco VWIC-1MFT-E1

Cisco PVDM2-16

Cisco NM-2V

Cisco NM-1A-OC3MM

Cisco VWIC-2MFT-E1

Cisco PVDM2-32

Cisco PVDM2-48

Cisco VIC2-2FXO

Cisco VIC2-4FXO

Cisco PVDM2-64

 

مرجع :  آی تی شبکه 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • banner
  • banner
  • banner
  • banner
  • banner
  • banner
  • banner
  • banner
  • banner